KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12645465
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 15 juli 2019
kl 20:02:46
200 kr
300 kr
350 kr
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin